Запрошує

гостинна

Ямпільщина

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2007 рік

  Ямпільщина -  славний український краї ,  з цікавою історією і мальовничими краєвидами. У нас є чим пишатися і чим зацікавити. Від своїх предків ми отримали багату історичну, культурну та духовну спадщину, яка  зможе привабити  потенційних туристів. Щиросердні ямпільчани радо зустрінуть усіх бажаючих на нашій чарівній поліській землі.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

Невичерпний потенціал криється в історії нашого краю – головною цінністю якого є люди. Ямпільська земля – колиска багатьох видатних людей. Саме тут, у 1851 році народився Микола Миколайович Неплюєв – відомий освітній діяч, мислитель, публіцист і соціальний практик другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Він автор соціально-економічної теорії, основні положення якої були вихідними при організації в 1889 році на хуторі Воздвиженському Православного Хрестовоздвиженського Трудового Братства. На думку засновника, воно було взірцем „суспільства майбутнього”, з характерними для нього християнськими принципами Віри, Любові та Праці.

      Він  влаштовує  сирітський притулок для десяти селянських дітей з найбідніших сімей і сам займається їх вихованням, відкриває чоловічу і жіночу сільськогосподарські школи. На повному утриманні М.М.Неплюєва було кілька шкіл, 5 притулків для дітей, початкова школа з інтернатом. У 1901 році він передав Трудовому Братству у повну власність своє нерухоме майно вартістю понад 1,7 млн. карбованців.           

      Помер М.М. Неплюєв у с.Воздвиженське у 1908 році, де і похований на Братському кладовищі.. До нашого часу у Воздвиженському збереглося декілька будівель, що належали Трудовому Братству, вони є пам’ятками архітектури місцевого значення. З 1967 року тут працює музей історії с.Воздвиженське, з 2000 року – народний історико-меморіальний музей „Трудове Братство М.М. Неплюєва”. Розроблено самодіяльний екскурсійний маршрут „Слідами Неплюєвського братства”. Загальна довжина маршруту – 4 км 350 м. Тривалість екскурсії -3год.30

 

 

 

 

                                  

                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хом'яківська гірка - місце літературних  читань братчиків                                                                                Могила М.М. Неплюєва

 

Адреса: с. Воздвиженське, Ямпільського району

Телефон: 8(05456) 5-74-65

Директор музею: Авдасьов Валерій Миколайович.

 

 

Визначною пам’яткою архітектури Ямпільщини, вартою уваги  є Церква Успiння Богородицi в с.Чуйкiвка

         Дерев’яна одноверха церква стоїть у рiвниннiй мiсцевостi на пагорбi край села над рiчкою Гибин.   Пiсля 1709 р. згiдно з грамотою російського царя Петра 1 гетьман Іван Скоропадський передав Чуйкiвку державному канцлеру графу Гаврилу Головкiну. При ньому в 1730 р. й була збудована дерев’яна тридiльна одноверха Успенська церква. В 1753 р  княгиня Кочубей перебудувала церкву. У 1930-х рр. церкву закрили, зруйнували верхнiй ярус дзвiницi й перетворили на сiльський клуб. 3 1943 р. будiвля знову почала використовуватися за прямим призначенням. 1983 р. у церквi зробили ремонт силами парафiяльноi громади.       

                   Успенська церква в Чуйківці є безцiнною пам’яткою народної дерев’яної архiтектури, найдавнiшою на Сумщинi дерев’яною церквою, що эберегла свої первiснi форми. За монументальнiстю образу, масштабністю й композицiйною довершенiстю їй немає рівних серед уцiлiлих тридільних одноверхих дерев’яних храмiв Лiвобережноi Украiни. Її виявлено й дослIджено у 1990 р., включено до Зводу пам’яток iсторi та культури Украiни (том Сумська область), після чого поставлено на державний облік як пам’ятку архiтектури й мiстобудуванння місцевого значення .

 Церква відкрита для відвідування:

 Богослужіння: кожні субота з 17 00 до 19 00

                                    неділя  з 8 00 до 12 00

                                    а також в дні великих православних свят.

Адреса: с.Чуйківка, Ямпільського району                          

Настоятель – Протоієрей Олександр

 

 

 Зацікавить і приємно здивує гостей нашого краю Ямпільська районна станцiя юних натуралістів, вiдкрита 1 сiчня 1971 року, що  об’єднала однодумцiв, закоханих у рідну природу. Тут працюють 68 гурткiв 11 профiлiв, у яких займається понад 800 дiтей. Окрiм того, станцiя об’єднує 22 шкiльнi екологiчнi центри, якими охоплено понад 1,2 тисячi учнiв.

За роки свого iсвування станцiя переросла в солiдний базовий у областi позашкiльний заклад, що має добротне примiщення, гарно обладнанi кабiнети, два вiддiли, зразкову земельну дiлянку площею 13,5 гектара, квiтники, прекрасний сад, який названий Садом Миру. Це - координацiйний і методичний центр екологонатуралiстичної роботи, на базi якого проводяться як обласнi, так i всеукраїнськi семiнари-практикуми директорiв позашкiльних закладiв та вчителiв бiологiї.

   Рiшенням сесii Сумської обласноi ради вiд 30 серпня 2005року  Ямпiльськiй районнiй станцiiї юних натуралiстiв присвоєно статус ботанiчного саду мiсцевого значения. У тому, що цей заклад гiдний такого статусу, може переконатися будь-хто, завiтавши до Ямполя.

Особлива гордiсть станцiї — віддiл квiтникарства, тут вирощують близько 160 видiв (бiльше тисячi сортiв) квiтучих декоративних рослин. Серед них тiльки жоржин 376 сортiв. А ще — 80 сортiв флоксiв, 36- троянд, 27 — лiлiй. Великою кiлькiстю сортiв представленi на дiлянцi тюльпани, нарциси, айстри, багаторiчнi пiвонії, гортензiї.

            На колекцiйнiй дiлянцi, зiбрано 105 рiдкiсних для регiону рослин: овочевi, лiкарськi, зерновi та iншi.

           У вiддiлi сiльського господарства зусиллями педагогiв та юннатiв створено живий куточок. Тут дiти доглядають за перепелами, фазанами, павичами, декоративними курками, вiслючком та iншими тваринами й птахами.

         Сама територiя станцiї нагадує райський куточок. Своїм розмаїттям квiтiв і рослин, альтанками й бесiдками, де можна залюбки вiдпочити, незвичними краєвидами iз казковими героями та рiзними звiрами, чистотою й охайністю, — справжнiм Садом Миру. Без любовi до довкiлля створити таку екологiчну базу, як ботанiчний сад, не можна. Прищеплюють любов своїм вихованцям до рідного краю, до природи ямпільськi педагоги. Останнє нововведения педагогiв-екологiв— вiдкриття на станцiї “ЮннатБанку” та впровадження «своєї» грошової одиницi  «Еко» (1 “Еко”= 10 “юнiкiв”).Усi кориснi справи юннатiв винагороджуються.  

За свою роботу з екологiчного виховання станцiя удостоєна багатьох вiдзнак.

Працює з 9 00 до 18 00

Обідня перерва з 12 00 до 13 00

Вихідні: субота, неділя.

Вартість входу екскурсійної групи – 15 грн.

Директор Мерцалов Сергій Іванович

Адреса: вул. 50 років СРСР, буд. 23, смт.Ямпіль

Телефон: 8(05456) 2-14-09, 8(05456) 2-26-71;

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Ямпіль у кінці ХІХ ст.                                                                     Сучасний Ямпіль

 

 

 

Гостинно запрошуємо всіх завітати

до нашого чудового краю!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Відгуки та пропозиції просимо надсилати за адресою:

Відділ культури і туризму

Ямпільської райдержадміністрації

Бульвар Ювілейний, 1

смт. Ямпіль, Сумська область

41200,

т. 8(05456) 2-13-45, 2-14-56,

E-mail: biblioyamp@sm.ukrtel.net.

www.yampol.pp.net.ua

 

Відповідальний

за випуск:         Рябуха О.В.

Матеріал

підготували     Костюк Л.В.,                 

                         Цвілодуб Д.С

Редактор:        Погребнова Л.С.

Комп’ютерний

набір:                 Костюк Л.В.

Комп’ютерна

верстка:             Яроцький О.О.

Тираж:               200 екземплярів