Паліївка

 

 1.  Назва населеного пункту село Паліївка – центр сільської ради.

  2. Свого герба та прапора сільська рада не має.

3. Географічне розташування села

Паліївка розташована в західній частині Ямпільського району за 14 км від районного центру, 10 км від залізничної ст. Ямпіль і за 8 км від промислового міста Шостка, на межі Ямпільського і Шосткинського районів.

4.     Площа населеного пункту 309,3 га. Площа всієї сільської ради становить 3874,64 га.

5.    Населення села станом на 01.01.07 року становить 486 чоловік

6. Заснування села Паліївка відноситься до кінця ХУІ століття. Землі належали поміщику який проживав у раніше заснованому селі Усок.

Близькість річки, багаті  пасовища, великі лісові і водні багатства на території нинішньої Паліївки привертали  увагу «біглих людей». Жителі навколишніх сіл - Уска, Макового, Гамаліївки, Миронівки, Локотків - недоброзичливо відносилися до перших поселенців. Ця недоброзичливість переходила в жорстоку помсту, яка закінчувалась підпалом поселення. Село відбудовувалось, а його знову спалювали. Звідси й походить назва села Паліївка.

Селяни в  Паліївці жили общиною. В селі було побудовано млин, а в 1897 році - церкву, яку перевезли з хутора Гута. В 1861 році збудували школу.

На початку XX століття з 410 дворів тільки 12 мали розмір земельних ділянок від 15 до 20 десятин.

В роки першої світової війни майже 100 чоловік із села було взято в армію і половина з них не повернулась.

За часів громадянської війни і до 1923   року в околицях села лютували банди Левадного і Китеня, які чинили вбивство активістів села.

У 1933 році в селі організували колгосп «Будьонівець».

У 1935 році побудовано нову школу.

В роки Великої Вітчизняної війни 256 жителів села загинули на фронтах. Серед них і Герой Радянського Союзу Головач Яків Павлович. Його ім’я носить  місцева школа і вулиця, де він народився і виріс. Будинку, в якому народився  Головач Яків Павлович присвоєно статус пам’ятки воєнної історії місцевого значення.

   2 вересня 1943 року 6-а гвардійська стрілецька дивізія звільнила село від німецько-фашистських загарбників.

 7. Видатні земляки            

          В селі Паліївка народився Герой Радянського Союзу Головач Яків Павлович (09.12.1923 – 03. 1945) Командир танкової роти, старший лейтенант Головач Я. П. відзначився у  боях за р. Одер.  Рота під командуванням Якова Головача отримала завдання вийти у тил ворога в районі населеного пункту Кінітц. Танкісти обійшли ворожі заслони біля міста Ландсберг і, здійснивши 70-ти кілометровий перехід, вийшли до Одеру. Ворог не чекав на появу танкістів. Скориставшись цим, підрозділи 94-ї стрілецької дивізії форсували Одер. У цих боях танкісти знищили   6 "тигрів", понад 20 протитанкових гармат і багато живої сили противника.

         Загинув Я.П. Головач 23 березня 1945. Похований в місті Демено (Республіка Польща). Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 березня 1945 за зразкове виконання завдань командування по виходу до Одера, уміле керівництво танковою ротою, особисту мужність і відвагу Я.П. Головачу, посмертно, присвоєно звання Героя Радянського Союзу.     Уродженцем села є генерал - полковник Ісаєнко Іван Данилович.

9.Сучасність населеного пункту    

      У 2002 році пройшло розпаювання колгоспу «Будьонівець», після якого сільськогосподарське підприємство припинило своє існування. Зараз на території села немає жодного сільськогосподарського утворення. Обробляють і користуються земельним паєм   66 чоловік. Господарі розвивають домашнє підсобне господарство, вирощують сільськогосподарські культури та утримують домашніх тварин.

На сьогоднішній день функціонує загальноосвітня школа І – ІІІ ст.,  сільський ФАП, поштове відділення, бібліотечна філія Ямпільської ЦБС, клуб, один продуктовий магазин.

На території населеного пункту працють два  підприємці.