·    Микитівка

1.Село Микитівка - центр сільської ради, до складу якої входять села Зорине та Зелена Діброва.

2. Свого герба та прапора сільська рада не має.

3.Село розташоване за 14 км від райцентру смт. Ямпіль і за 6 км від найближчої залізничної станції Свеса в південній частині Ямпільського району на річці Свеса.

4.Площа с. Микитівка -147 га,

5.Населення - 335 чоловік.

         6. Точну дату заснування села ніхто не пам'ятає. Вважають, що село засноване приблизно у XVIII столітті. За легендою тут оселився відставний козак Микита.

Радянську владу в селі встановлено у січні 1918 року. За період колективізації  було створено два колгоспи: „ Червона Зірка" та  ім. Кагановича. Пізніше вони були об’єднані в один колгосп ім. Кагановича, а згодом його перейменували в колгосп ім. Карла Маркса.

Як згадують старожили 1932-1933 роки були неврожайні, на додачу ще й примусова колективізація, все це разом і спричинило голод. У людей забирали все - їжу, одяг, тканину, худобу. Люди пережили голодомор.

Під час окупації  влада в селі змінювалася майже кожного дня. Вранці німці, мадяри, ввечері партизани. В селі точилися запеклі бої. 19 березня 1942 року німецько-фашистські загарбники провели каральну операцію. Окупанти зігнали всіх жителів на майдан і залишили їх цілий день стояти на морозі, поки самі палили село. Спроба присісти викликала кулеметну чергу. Цього дня в селі було розстріляно 10 чоловік, а сім’я зв’язкового партизанів Руденка Ф.Ю. була спалена у власній хаті.

 Село було звільнено від німецько-фашистських загарбників 1 вересня 1943 року 6-ю гвардійською стрілецькою дивізією.

На фронтах Великої Вітчизняної війни та в партизанських загонах воювало 600 уродженців цих місць, з них 360 полягли за Батьківщину, 258 нагороджені орденами й медалями за мужність і героїзм. У центрі села у братській могилі поховані радянські воїни, які загинули під час визволення села від німецько-фашистських загарбників.

  7.Працьовиті люди живуть в Микитівці -37 трударів нагороджені орденами й медалями. Один з них - Соболь Володимир Гордійович, колишній бригадир тракторної бригади, нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора, медалями, заслужений організатор сільськогосподарського виробництва.

  Висоцький Георгій Миколайович (1869р.н.) – академік сільськогосподар-

ських наук, видатний грунтознавець, геоботанік, гідролог, кліматолог, автор понад 200 наукових праць, які використовуються в підручниках з лісівництва грунтознавства та хліборобства.

9. Сьогодні в селі працює клуб, бібліотечна філія Ямпільської ЦБС, поштове відділення, приватні магазини. Окраса села - Микитівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.

В цьому мальовничому місці знаходиться рукотворний ставок Протопопівка площею 42 га, що на річці Янівка - улюблене місце відпочинку жителів району.