Княжичи

1. с. Княжичі - центральна садиба, до складу якої входять населені пункти с. Гирине, с. Степанівка, с. Веселий Гай, с. Орлів Яр.

2. Свого герба та прапора сільська рада не має.

3. с. Княжичі розташоване за 30 км від районного центру та за 9 км від найближчої залізничної станції Есмань.

4. Загальна площа в адміністративних межах сільської ради - 6109,4 га, з них сільськогосподарських угідь - 5118 га, площа населених пунктів 297,8 га.

5. На території сільської ради проживає 499 чол., дворів - 212, в т.ч.:

чол.                      дворів

с. Княжичі                              382                           144              .

с. Гирине                                  83                            50

с. Степанівка                           30                             14

с. Веселий Гай                          З                             З

с. Орлів Яр                                1 1

 

6. Історична довідка населеного пункту

За свідченнями істориків Княжичам 900 років. Про село існує легенда, що в глиб лісів висилались княжичі – менші нашадки князів, яким заборонялось бути претендентами на престол батьків, звідси і пішла назва села. Княжичі входили до числа ратушних сіл, а після 1720 року передані Ямпільському сотнику Василю Журавському. Біля с.Гирине виявлені залишки стародавнього городища, а у Княжичах – окремі предмети періоду Київської Русі.

В роки Великої Вітчизняної війни на фронтах та в партизанських загонах воювали 340 чол., із них - 182 не повер­нулись до рідних домівок. 14 листопада 1942 року під час каральної операції німецько-фашистськими загарбниками в селі були розстріляні 9 мирних жителів і 9 військовополонених.

Уродженцю с. Княжичі Сагайдачному Павлу Порфировичу, за муж­ність проявлену під час форсування Вісли, присвоєно звання Героя Радянсько­го Союзу.

        1 вересня 1943 року 6-а гвардійська стрілецька дивізія звільнила село від німецько-фашистських загарбників.

        У центрі села в 1957 році встановлено Пам’ятник радянським воїнам, загиблим при визволенні села, а в 1967 -  землякам, полеглим на фронтах у роки війни.          

7. Видатні земляки

Пишаються жителі села своїми талановитими земляками - доктором  економіч­них наук Крисановим Дмитром Федосовичем, який працює в Національній Академії наук України м. Київ та заслуженим працівником культури України, нині покійним В.І.Кусовським. За самовіддану працю 47 працівників сільського господарства нагороджені орденами та медалями, серед них Кузьменко Є.Т., Кожемяко П.Ї., Єршов П.І., Афанасенко П.Є, Кушнєров П.С. та багато інших.

 

8. Славні родини

         В населених пунктах проживають славетні родини вишивальників: Кушнєрова В.І., Бабенко Г.М., Білецька ОД., Тиченко Є.О. Ручне в’язання - Малофеєнко Г.Т., Цемкало О.І. Фольклорний спів - родина Фаль Т.М.,  Кулага А.М., Васютенко О.В., Алещенко Є.О.

 

9. Сучасність населеного пункту

На території сільської ради працює фермерське селянське господарство «Некрасівське», керівник Деркачов А.Є., яке орендує 520 га ріллі, та займається вирощуванням зернових і технічних культур.

ТОВ «Нива» -  керівник П.П.Шимченко орендує 239 га ріллі, займається вирощуванням зернових культур.

На території села працює Княжицька ЗОШ І - ІІІ ст., ФАП, будинок культури, бібліотечна філія Ямпільської ЦБС, дві торгові точки приватних підприємців Бойчунь Л.І. та Сахно В.І., почтове відділення.

Край славиться найбільшим у Ямпільському районі ставком площею              87 га. Є корисні копалини: торф, глина червона та біла.