Дорошівка

1. Село Дорошівка - центр сільської ради, до складу якої входять села Василець,

Романкове, Косинське, Дорошенкове, Палащенкове.

  2. Свого герба та прапора сільська рада не має.

  3.Географічне розташування

Центр сільської ради розташований за 10 км від районного центру та за 7 км від залізничної станції Хутір-Михайлівський.

Дорошівка лежить на перехресті автомобільних шляхів Дружба-Суми і Середина-Буда-Суми. Село розкинулося на берегах річки Кремлі та 30-гектарного ставка.

 4. Площа території сільської ради займає 268 га.

  5. Населення сільської ради 324 чоловіки, дворів 138.

  6. Історична довідка

Поселення виникло в XVII столітті. За легендами, назва села походить від його засновника, запорізького козака Григорія Дороша.

За архівними даними, село Дорошенкове, яке входить до Дорошівської сільської ради, в минулому хутір Дорошенків, - родове гніздо гетьманів України Михайла та Петра Дорошенків. В ньому народився Петро Якович Дорошенко (1857-1919) - історик, бібліограф, лікар, громадський і політичний діяч.

На сьогодні в народі ще живе пам’ять про поміщицький маєток та чудовий сад біля нього.

Живе в серцях жителів і пам'ять про Велику Вітчизняну війну.  352 односельці брали участь у боротьбі з фашистами, воювали на фронтах і в партизанських загонах, 197 не повернулися до рідних домівок, 132 нагороджені бойовими нагородами. 5 вересня 1943 року 149-а та 69-а стрілецькі дивізії звільнили село від німецько-фашистських загарбників.

У центрі села встановлено Пам’ятник землякам загиблим у роки Великої Вітчизняної війни.  

Ґрунти в цій місцевості дерново-підзолисті, серед корисних копалин - сіра глина, торф.

   7. Видатні земляки

Уродженцем хутора Косинського був Володимир Андрійович Косинський – видатний спеціаліст в галузі політекономії, фінансів та економіки сільського господарства, один з засновників Української Академії Наук.

 24 сільські трудівники за самовіддану працю відзначені орденами й медалями. Серед них Г.П.Бор, М.С.Крекотень, С.П.Сапарай, ветерани Великої Вітчизняної війни В.В.Федосєєв, Г.Ф.Федосєєва, П.І.Московко, доярки М.П.Мірошниченко, В.І.Кривошап.

9. Сучасне життя сільської ради

У 2000 році було засновано СТОВ «Мрія». На території ради зареєстровано 7 приватних підприємців. Працюють загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, поштове відділення, будинок культури, бібліотечна філія Ямпільської ЦБС, фельдшерський пункт, два приватні магазини.